6 Nisan 2008

Hayatımızı anlamlı kılan şeyler: Herhangi bi/bir toplu taşıma aracında, yanımıza oturan ya da oturmak zorunda kalan veyahut tarafımızdan şereflendirilen hanım hanımcık kızlarımıza ETİ Puf ikram etme patavatsızlığımız var ya; işte bu, kesinlikle hayatımızı anlamlı kılar.

Bildirgeç:

Cura: Bağlama familyasının sapı kısasıdır.

Rivâyetlere göre bir zamanlar matematik dehâsı olarak ün salan bir ablamız kariyerine fahişe olarak devam etmekteymiş. ‘Akıl Oyunları’na atıfta bulunarak; böylesi feci bir durumun matematiksel bir açıklaması mutlaka olmalı sevgili okurlar.

Üzülemeyesi haberler: Damızlık koyun yetiştiricileri de Aysun Kayacı düşmanı kesilmişler; bir dava da Malatya’dan açılmış. Şimdi bu genç kızımız depresyona girer mi, girmez mi; hiç düşünürler mi ki damızlık koyun yetiştiricileri? Düşünmeli midirler; sonuçta işleri güçleri var. Kendileri bilirler.  

İçimizde ukde olarak kalan şeyler: Sevgiliye alınan özel hediyeler vardır ya; benim de aklıma gelen ilk şey; şöyle kalitesiz bi/bir kemanın kalitesiz bi teliydi. Bir gün mutlaka böyle bi hediyem olacağını yok sayarak beklenen sevgilinin de en az benim kadar mükemmel bi hediye olacağını/alacağını ümit ediyor, mübâlağa kurdelesini kesiyorum.

Bir zamanlar kara kutuda:

Şarapçı Dayı: Dergâha gidiyoruz, camiye gidiyoruz yine de göremiyoruz abicim/abiciğim, yine de göremiyoruz; zifirî karanlık..

Kalifiye Tonton Abi: ...

Şarapçı Dayı: (Trafiği işaret ederek.) Her gün böyle mi oluyor bu saatler, hocam?

Kalifiye Tonton Abi: ...

Şarapçı Dayı: (Aldırmadan.) Sabahları ayıldığımda ne görüyorum biliyor musun?

Kalifiye Tonton Abi: !

Şarapçı Dayı: Kazârâ tasavvufun içine düşmüş bir ben görüyorum..

Kalifiye Tonton Abi: ?

Şarapçı Dayı: Dergâh penceresinden bakıyorum; aydınlık yok, kapı kapalı. Yine de bu kapının eşiğinden ayrılamam..

Kalifiye Tonton Abi: ...

Şarapçı Dayı: (Bir çita çevikliğiyle.) İyi kazandığımız dönemler vardı, ben modacıyım hocam, şimdi gördüğün o defileleri ben yapıyordum o vakitler..

Kalifiye Tonton Abi: ...

Mîrasyedik cımbızımtıraklar: They will never make me cry/ Cranberries-Animal Instinct.
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93