Kadrolu Misafirler

İçimizde ukde olarak kalan şeyler: Bi/bir heyecana kapılıp da arkadaş grubunuzu sahura davet etti- ğinizi düşünün. “Abi ben nasıl doyarım ki, ne yapıcaksın?” gibi sorularla bunalmaktan tutun da “Farklı bir şeyler denesek mi, nasıl olur; bak ben farklı bir çorba çeşidi biliyorum. Süper doyurucu olucak. Ye- minlen bak.” şeklindeki önermelere kadar gider olay. 'Peki' dersiniz her şeye. Sonrasında sahur icra edilir. Dileyen oruç tutar, dileyen tutmaz. Düşündüğünüzden daha da iyi geçer her şey. Siz işinize, on- lar okuluna gider. İşe giderken bi taraftan da “O değil de bulaşıklar vardı, n'oldu onlara?” sorusu aklını- zı kurcalar. "Abov! Bi eşşeklik/eşeklik olmasın!" kurmacasına kapılırsınız iyice, tam da otobüs durakları- na bakınırken. Diğer yandan  “Yıkarlar herhâlde.” diye de tesella/teselli ararsınız. Ve neticede iş biter, yorgun argın evin yolu tutulur. İç kapı girişinde oyalanmayı zül addedip âdeta ayakkabılarınızı fırlata- rak içeri dalarsınız. Mutfak kapısına vardığınızdaysa kapıyı sağınızda Hızır varmış gibi açar, “Aman Allah'ım!..” diyerek yıkılırsınız. Manzara dehşet vericidir çünkü. Kullanılmamış tek bir şey arar; başara- mazsınız. Ellerinizin o masum, o duru hâli içinizi acıtıyorsa da tıpış tıpış yıkamaya devam edersiniz. Kö- püklerin arasında batıp çıkan elleriniz bir yarım saat içerisinde yeterince çızık/çizik almıştır. Büzüşmek- ten bir hâl olan ellerinizle ilişkinizin artık eskisi gibi olamayacağı âşikârdır. İşte o an, bi arkadaşınızı da- ha yitirdiğinizi bilirsiniz..

Tespit: Annelerin, dağınık olan ya da otoritesini kabul ettirmek için dağınık gördüğü oğluna “Yarın misa- firler gelicek, topla odanı!” demesi var ya; inanın çok acayip bir söylem bu. Sankim eve 'kadrolu misa- firler' alınmış da sadece annelerin haberi var. Kadrolu misafirlerimiz sabah 9’da mesaisine başlıyor ve bu mesai hiç bitmiyor. Anneciğim, yedin ömrümün misafirsiz kısmını..

Garip olaylar: Evet arkadaşlar, bu başlık ara ara mi- safirimiz olacak. Bugünkü konuğumuz sanal dünya- nın dalgalarında boğulmuş bir adet kızcağız:

Hayâtımızı anlamlı kılan şeyler: Büyük bir keyifle ki- tap okuyorsunuz diyelim ve sizin bu keyfinizi vizingo- lamak isteyen canlıyı da inceden inceye fark ediyorsu- nuz: Piste giriş yapan ve de hızlandıkça hızlanan sivri canlımız, gazını iyice almış olmalı ki rakipsiz olduğunu düşünmekte. Finişe az biraz kala son kör dalışını ya- pıyor ve o da ne; yolunda gitmeyen bir şeyler var!?. “Vızzz, vızzzz, vızt.” Son sedası da bu şekilde oluyor.

Çok sinsice, ayağınızla bir adet sivrisinek vurdunuz... Tebrikler. İbret olsun diye de cesedini kanatlarından asıyorsunuz/tutturuyorsunuz bir çiviye. Siz gerçekten en iyisisiniz.

Mîrasyedik cımbızımtıraklar: Kirlendikçe ufaldık.
_________
06/08/08
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93