Konvertibl

Hayâtımızı anlamlı kılan şeyler: Aile arası yemeklerde ya da iftar sofralarında, çorba servisi akabinde tabağını ilk bitirebilen olabilmek ve boş tabağı böyyük/büyük bir sükûnet içinde uzatabilmek, gerçek- ten marifet ister. Yaşadınız mı bilemem ama ben yaşadım; hem de sadece bir kere. Şok/çok heyecan- lıydı; kalbim kıpır kıpır ederken mağrur bir edayla başkalarından önce ya da başkalarıyla beraber sınıf değiştirebilmeyi sembolize eden burjuvalılığı sindiriverdim ya da öyle olduğunu zannettim. Ne zannet- miş olursam olayım, sofra sisteminde tatlılarla haşır neşir olma şerefine erişen ilklerden oldum. Tüyo vermek gerekirse; dönen muhabbetleri değil sofradakileri sindirmeniz yeterli bu eylem için.

Bildirgeç:

Konvertibl
: Çevrilgen/ TDK.

Rivâyetlere göre 2008 yılında yumurtadan küresel kriz çıkıvermiş. Civcivi göremeyen nice büyük şirket, devlet paçalarında seyahat eder olmuş.

İçimizde ukde olarak kalan şeyler: Yılların eskitmekten sıkılabilemediği miniminnacık/mini minnacık, çocuksu diş fırçalarına işimiz düşer de misafir edersek açılıp kapanabilemeyen ağzımızda; dişlerimizin arasından fırlayan fırça lifleri ve bıraktıkları inanılmaz nahoş tat nedeniyle hayattan soğumaz da ne ya- parız sevgili okurlar?.. O yüzden diş fırçasız kalmaktan korkmayın.
_______
01/01/09
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93