Senin Kâğıdın Olmamış Evlâdım

İçimizde ukde olarak kalan şeyler: Varsayımlarımıza göre çok ama çok iyi bir sınav kâğıdı vermiş oldu- ğumuzu düşünerekten hazırlandığımız sonuçların, tarafımıza aktarılması esnasında, beklenen neticenin hâsıl olmamasıyla birlikte ortaya çıkan hayal kırıklığına önceki yazılarımda temas etmiştim. Böylesi bir dipsizlikten daha da büyük bir hayal kırıklığı varsa o da kâğıdımızla hasret giderme talebimizin reddedil- mesidir:

- Efendim, sınav kâğıdımı görebilir miyim; iyi geçmişti ama!
- Olmaz öyle, herkese sınav kâğıdı gösterirsek işimiz var demektir.
- Hatalarımı görsem?
- Senin kâğıdın olmamış evlâdım, tamam?
- Lan sen 45 senede olduğunu mu sanıyorsun; yavşak patates!

Şeklinde devam eden bir hikâyemiz olsa bizim açımızdan epey sıkıntı yaratır. Yalnız buradaki yaratmak fiili de pek yüksekten uçan fiillerden anacım, hayır o değil de sanki bugüne kadar tek bir şey yaratabil- miş gibi sağda solda devrik cümlelerde devrimcilik oynuyor eşşek; yerim lan senin devrimciliğini, harf harf seni yazanlar bile insan yavrucukları, düşün; seni yazanlar dahi birer yaratılan, birer fani, birer her şey. Demek ki sen, artık aklını başına alicik ve TDK'dan/TDK'den affını isticiksin.

Bildirgeç:

Son teşrin: Kasım, teşrinisani/ TDK.

Rivâyetlere göre ÖSS birincileri, vakt-i zamanında çişleri gelince derece hırslarını ertelemişmişler. Birin- ci olduktan sonra hepimiz birçok şeyi erteleriz zaten, yalnız nedendir bilemiyorum; hepimizin birinci ola- bileceği bir sistem arayışı içinde olanlar var.

Üzülemeyesi haberler: Ayşe Arman, haşema ile yaşadığı ilk deneyimde suyun kaldırma kuvvetini algı- layamamış.

Hayâtımızı anlamlı kılan şeyler: Devlet yurtlarında kalanlar bilirler; duş kabinleri arasında seçim ya- parken kabin perdesinin uzunluğu önemli bir kriterdir. Ki fazlasıyla kısaysa; minik ya da devâsâ leğen- ler içinde nadasa bırakılmış leş gibi ayakkabılarla karşılaşabilirsiniz. Yanisi; neyle karşılaşırsanız karşıla- şın, devlet yurtlarında kabin seçebilme özgürlüğü hayatımızı anlamlı kılar, ha?..

Mîrasyedik cımbızımtıraklar: Başı örtülü 'Deniz Baykal'lar hangi ülkede iktidar olacak?

Meâli: Evet, cevap için “Başörtülü Kızlarla Kim Evlenecek?” başlıklı yazıyı kaleme alan İsmail Kılıçarslan'a bağlanıyoruz. Uyarıyorlar, sanırım hattan düşmüş, düşer tabiî, Allah düşürmesin. Aksaklık için özür dili- yoruz sayın seyirciler.
_________
13/07/09
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93