Sıkı Derili

İçimizde ukde olarak kalan şeyler: Erci Kebap kolonyalı mendiliyle şehir içi otobüs yolculuklarında eş- raf bayanlara ter-temizlik hizmeti sunan güneş gözlüklü ve de takım elbiseli abi ya da amcalarla hiç ta- nışma saadetine erebildiniz mi sevgili okurlar?..

Sizleri bilemiyorum amma/ama, şahsen bayan olmadığım için, şahsımı teğet geçen bir hadise ile karşı- laştım:

Efendim, Kadıköy-Pendik otobüsüyle Göztepe Kampüsü yakınlarına doğru seyirtirken; yine güneş göz- lüklü, esmer ve de 'sıkı derili' bir ablayla aynı tutamaç direğine ellerimizi bağlamıştık. Derken yakın mar- kajla karşılaşan ablamız, ardına döndüğünde 1 adet Erci Kebap kolonyalı mendilin kendisine doğru uzatıldığını fark etti ve şu sözlerle hasbihâl oldu:

- Sil.

Şok olup uzun süre kendisine gelemeyen ablamızı daha fazla gözlemlemeyerek en yakın durakta ini- verdim.

Hava çok sıcaktı; kebap tadında...

Bildirgeç:

Tellâl: Çağırtmaç/ TDK.

Rivâyetlere göre 'Breaking the Silence'; İsrail ordusunda görev almış kişilerden oluşan grup, İsrail devletinin Gazze'de sivil-militan ayrımı gözetmeden vahşetini sürdürdüğünü bildirmiş. Bilinmeyeni olma- yan bir denkleme haddini bildirmek zor olabilir mi ki!.. Yine de bir başlangıçtır diyelim.

Üzülemeyesi haberler: Serdar Turgut, okuyucularından gelen bir mail neticesinde kavgalarına noktalı virgül koyuvermiş. Tamam da noktalı virgül, ara vermek için değil de sıkı sert girişmek için koyulan bir noktalama işaretidir. Şakacı seni.

Hayâtımızı anlamlı kılan şeyler: Ne zaman şöyle bir sivrisinek vuracak olsam, şöyle böyle kalbimi ince- den; incitmeden yoklarım. Hani olur ya ilgili hayvancık acı çekecekse, illaki acı çekmesi icap edecekse; acısını hafifletebilecek en iyi vuruşu yaparım. Çünkü can çekişecek olursa canımı çekiştirir. Sinek de ol- sa, sivrisinek de olsa, halkımın kanını fütursuzca da emse; bir sivrisineğe bir sivrisinek gibi muamele edilmez.

Mîrasyedik cımbızımtıraklar: Her şeyi o türlü kaybettim ki Allah'ı kazandım/ Necip Fâzıl Kısakürek.
_________
15/07/09
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93