Yiğitlik Bozuldu

İçimizde ukde olarak kalan şeyler: Efendim, diş fırçalamak kimileri için sevgiliyle konuşmak gibi özel bir olgudur, saygı duyulması, akışına bırakılması gerekir. İşte tam bu esnada, özenle seçilmiş, tekrar- lanmaya meyilli ikircikli anne soruları, tüm dengeyi bozar. Cevap verilemeyen her saniyeyle birlikte ya- şanan ürperti katlanır. Ve neticede kendinden geçmiş diş macunu, ağız kenarlarından salya gibim süzü- lür ya da bünye seri fırçalama aksiyomu nedeniyle pek feci bir diş eti kanaması geçirir. Anneler ve ikir- cikli soruları, sizleri seviyoruz; ama bazen.

Rivâyetlere göre 'Bülent Kardeşler'e ikinci bir emre kadar ekran yasağı gelmiş. 'Bülent Kardeşler' kim- dir? Merak edenler için açıklayalım:

İlk 'motorlu insan'ı bularak 20. yüzyıla damgasını vurmuş enteresan tiplerdir. Kullandıkları malzeme- lerse; hepimizin bildiği üzere son derece kullanışlı olan kumaş; insan parçası ve içten yanmalı motor- dur.

Tespit: Kasap ya da anahtarcı abilerimize dikkat edin. Dükkân önlerinde kurdukları dayanışma ağıyla nasıl da dünyaya bağlanıyorlar. Bence yazar ya da şair olabilmek için bir miktar kasap ya da anahtarcı olabilmek gerek. O kadar fazla gözlemliyorlar ki gelip geçenleri ya da geçmeye meyilli zaman ve me- kânı; sınırsız bağlantı böyle bir şey olmalı. TTNET'siz bir dünya arzulamak, bravo.

Hayâtımızı anlamlı kılan şeyler:
Profil olarak yüzünü göremeyeceğiniz fekat/fakat hatlarını sergile- mekte âdeta bir adet heykeltıraş gibi kırılgan ve de dünyanın uydusuna pek yakın bir adet ablamızın yanınızdan geçmesi ve uzunca bir takipten sonra ablamızın yüzüne bakamadan önüne geçmeniz; evet evet, böylesi naif bir durum hayatın anlamı değildir de nedir sevgili okurlar?.. Ablamız siyah giyiniyorsa tahrik katsayısı şahlanır, bunu da belirtelim.

Mîrasyedik cımbızımtıraklar: Yumurtalı pide çıktı, yiğitlik bozuldu.
_________
14/09/08
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93