Yoksa Utanıyor mu Benden?

İçimizde ukde olarak kalan şeyler: Dağınık olmak ya da olmamak ne ki, diye sorarsanız eğer, aniden beliren ya da belirmeye meyilli olduklarını daha önceden bildiren nezaket sahibi misafirler neticesinde, aile içindeki otoritenin belirleyicisi olarak can eriğimiz; annemiz kapımızı şöyle usulca kapar da aklımıza "Yoksa utanıyor mu benden?" sorusu gelirse; bilin ki tam olarak dağınıklık işte budur sevgili okurlar!..

Rivâyetlere göre son tartışmalardan sonra Doğan Grubu'nun halka açık şirketlerinde 1 günlük değer kaybı, 286 milyon YTL'cik/TL'cik oluvermiş. Vay anam vay, neredeyse bir Hilton arazisi edecek. (255 mil- yon dolarcıktı arazinin bedeli.) Yalnız var bu işte doğan bir tufacık; küçük yatırımcıya dokanmasa.

Tespit: Günün aydın saatlerinde doğan dişli arkadaşlarımızı sevelim, sayalım; Hilton gibi adamlar ves- selam.

Hayâtımızı anlamlı kılan şeyler:
Tarafınızdan kazanılmış cebinizdeki son 10 YTL/TL gerçekten değerli- dir. Niye 5'lik, 20'lik değil de 10'luk banknot; hemen açıklayalım sevgili okurlar. Önermelerimizde ya 1 olur ya da 0; olmak ya da olmamaktır anlayacağınız. Örneğin 100'lük banknotu ele alalım. 'Olmak ya da olmamak veya hiç olmamak' anlamı taşır. Gerginlik yaratan bir olumsuzluk vurgusu var. Çok agresif.

Mîrasyedik cımbızımtıraklar: "Kan vermek için Kızılay'ı tercih ettiğiniz için minnettarız efendim."
_________
09/09/08
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93