Kahve Kurusu

Öyle fakirim ki!..

'Sözlük'lerimize 'kuru kahve' olarak giren, ancak tarafımdan nedense 'kahve kurusu' olarak itibar gören tedarik malzemesi öbeğini, 'kakao' ve 'kurusu' için nasıl kullanabiliriz diye düşünmekteyim.

Misal; 'kakao kurusu' desem pek banal, pek bayağı kaçicik/kaçacak; tıpkı 'banal' kelimesi gibi.

Bu arada 'kamuoyunu bilgilendirebilecek seviyede kırmızı rugan ayakkabılı' kızların başvurularını bekle- diğimizi de ifade edelim; Şebnem Abla, lütfen bu tavrımıza alınma. Ferahla.

Perihan Mağden okumanın yan etkileri yüzünden, ünlü şahısların ad ve soyadlarını böylesine etkileşimli kullanmaktayım. Fakirliğime dokunuyor 'ayarsız etkileşimli ünlüler', ama devam etmek zorundayım sev- gili okurlar.

İnanın bana hak vericiksiniz, çünkü yeteri miktardaki kakaoyu -2 çay kaşığı kadar- cezvemize yeteri kadar şekerle -4 çay kaşığı kadar- birlikte koymuşken, pişiresi kalmıyor insanın. O nasıl bir kuru ca- zibedir, o nasıl bir 'kuru kuru ye beni' demektir; Allah'ım sen büyüksün. Neticede; ocağımız, işlevsiz kalı- yor küresel işsizlik salgınında.

Küresel işsizlik salgını demişken, 'kakao kurusu'ndan arda kalan malzemeyle yapıvermiş olduğum sıcak kakao resitalini yazıyı hazırlarken içtiğimi de söylemeden edemicim.

Bir başka yazımızda, 'sıcak kakao' konusuna eğilip, 'kakao' ile 'video' kelimeleri arasında ilişki kuralım ve de en kısa yoldan TDK'ya/TDK'ye sövelim.

Sövmekten bir 's' atıyorsun, hayatın değişiyor; Cemal Üre Ya!

Kötü müydü; bence her şey zamanlamayla alakalı.

Bir de zaman icattır, diyorlar.

Özür diliyorum kendi adıma.

***

Fakirlik bulaşıcıdır; artık siz de fakirsiniz.

***

Mücadelemiz devam edecek fakirdaş.
_________
23/02/09
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93