27 Nisan 2011

I- Leb demeden mahalle bakkalının yanından geçemiyor olmuşsanız artık; evlenme zamanınız gelmiştir. Evet sevgili okur, işte bu yüzden evlenmek için lütfen para biriktir, tıpkı benim gibi. 1 dolar bu zamanda az para değil. 1 dolarımla dünyaya meydan okuyabilirim. Hatta düğün etkinliklerinde damada 1 dolar, geline 1 TL takmanın ızdırabını dahi yaşayabilirim; yeter ki imkân verilsin..

II- Ne zaman Acun Ilıcalı'nın sunduğu Survivor yarışmasını izlesem; adalardan herhangi birinde -ünlüsü ya da gönüllüsü fark etmez- Uçan Adam Sabri de burada olmalı, diyorum. Çok şey mi istiyorum? Bence evet, bence hayır..

III- Askerde olduğum süre zarfında çok acayip tiplerle karşılaştım; basitçe iki kategoriye indirgeyeyim: Emir almadan helaya çıkamayanlar ve emrin geldiği yönün aksine hızla uzaklaşanlar. Ama iki kategori- nin de hemfikir bulunduğu bir mesele var. Bu yazıda ona temas etmek niyetindeyim. Nâm-ı talimatlar bütünlemesi; doldur boşalt hadisesi. Ki vukuat denildiğinde akla ilk gelendir. Bu yüzden doldur boşalt talimatnamesi vardır, anayasa maddeleri gibi hafızalara kazınması işin ciddiyetini gösterir. Bu ciddiyetle ilgili aklıma gelen en karikatürize olay; ilişkisine doldur boşalt komutlarıyla başlayan insan çeşitlemesi- dir. Düşünsenize şöyle bir diyaloğun gerçekleşmiş olabilme ihtimâlini:

- Namlu mazgala?
- Pardon?
- Şarjör çıkar?
- Anlayamıyorum seni Akif!

Bir başka yazıda kendi askerlik öykülerimden de serpiştireceğim. Özellikle parmaklarımın donduğu ve de doldur boşalt işlerini nöbetçi çavuşa yaptırdığım o güzel günlerimi siz sevgili okurlarım için anlataca- ğım.
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93