Kadınlar ve Erkekler

Kadınların el ele tutuşup yürümelerinde bir beis görülmezken, erkekler el ele tutuşarak ancak bilek gü- reşi yapabilir. O yüzden zaman zaman kol kola yürüdükleri görülür.

Kadınlar geç kalmaya meyillidir, erkekler genç kalmaya.

Sonradan sarışın kadınlarımızın sayısı hızla artarken, sonradan barışan erkeklerin sayısı hızla azalmak- tadır. Boşanmaların temel nedeni de bu ahvâl ve şerâit olsa gerek.

Kadınlar cümle sonlarına konan noktaları imece usûlü ile çoğaltırken, erkekler -teşbihte hata olmasın- nikâh masasında terk edilmiş kınalı kurt gibi uzatılan noktalara kocaman bir nokta koyar.

Kısa saçlı kadınların sivilceleri fazla olmasına rağmen itibarlarında bir azalma görülmezken, saçları dö- külen erkeklerin itibarları dibe vurur. Bundan dolayı hem saç hem de itibar ektirirler.

Sosyal aktivite arası ziyaret edilen lavabolarda (Siz dilerseniz; helâ, ayakyolu, kenef, tuvalet, memiş- hâne ya da WC olarak kendi dünyanızda betimleyin.) kadınlar ekürileriyle boy gösterirken, erkekler tek tabanca olarak iş görmeyi sever. Çünkü sağanak yağışlı ve de gök gürültülü bir boşaltım sisteminin paha biçilemez bir bedeli vardır.

Kadınlar detayları gözyaşıyla işlerken, erkekler detaylar karşısında çölde Fazıl Say’a rast gelen kutup ayısı kadar savunmasızdır.

Kadınlar hakkında yapılan genellemeler genellenmesin kampanyasına kurban giderken, erkekler hak- kında yapılan genellemeler seferberlik kapsamına alınır. İşte bu yüzden yaşasın askerlik şubeleri! Ya- şasın yeni gelin hüznünü tüm hücrelerinde barındırmasına rağmen verilen yol iznine sevinen o canhıraş asker!
_________
13/07/11
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93