28 Ekim 2011

I- Sevimli bir arkadaşımız var. Adı Akif. İzmir sahillerinde geçen bir hatırasını sizler için derliyorum:

Efendim, Akif kum alerjisi nedeniyle, böyle bir alerjiyi şimdi uyduruyorum, bir bankın üzerine uzanıver- miş. Bacaklarını çeşitli açılarla bankın üzerinde yayarken o esnada olay mahâllinden geçmekte olan yir- mili yaşlardaki İzmirli bir kızımız "Aa bacaklarını ayırmış." diyerekten kopuvermiş. Ve Akif kıza dönerek; "Kişi kendinden bilir işi." demiş ve böylece falso alarak üzerine gelen lafı bloklamış. Tabiî içinden...

II- Akif'in sahil maceraları ile devam edebiliriz aslında. Kampüs maceralarını ise daha sonra paylaşaca- ğım.

Akif İzmir sahillerinden birinde bir yandan güneşlenmekte, bir yandan da popüler kültürün altını deşen bir tarih kitabıyla haşır neşir olmaktadır. Muhtemelen yakın tarihimize odaklanmış çok ya da şok şahane bir tarih kitabıdır okuduğu. Ne acıdır ki ırkçılık damarı kabarmış bir köpek Akif'in görüş alanına girer. Kö- pek seri manevralarla daha da yaklaşır ve bu şahane tarih kitabına idrarını kaydırır. Akif tarih kitabına yapılan saldırı sonrasında köpeğin sahibinden bir açıklama beklemektedir. Gelen açıklama; 'Ama bu köpek eğitimli!..' olunca her zamanki gibi lafı rayların üstünden geçirir; ulan geri zekâlı, üstüme işiyor!.. Bildiniz, yine içinden.. Dışından olduğu gün bu ülkenin en hazır-cevap Akiflerinden biri olacak.

Yıllar öncesinde karaladığım süpersonik bir Akif Abi karakteri vardı. Düz adamlığın kitabını yazarak sü- per hatta Zuckerberg bir kahraman olan şahane bir karakterdi o Akif Abi. O yolda ilerliyor Akif. Hayır burayı takip ediyorsa zamanla çok meşhur olacağını görecek. Ve bana çok büyük teşekkürler bayılacak. Teşekkür bayılmak ifadesi de çok yakıştı böylesi yakışıklı bir yazıya.

III- Bill Gates'le olası liseli diyaloglarından birine eğilelim şimdi de:

- Abi kız MSN'i vardır sende?
- What?
- Address, girls and MSN?
- Address bar?
- Bar da mı açtın, helal olsun abi.. Büyük adamsın..
Beğendin mi anacım?

1 yorum :

Adsız dedi ki...

Akif karakteri daha iyi anlatılamazdı. Seri manevralar kısmında sesli güldüm. Teşekkürler.

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93