3 Kasım 2011

I- Bazen diyorum da şöyle bir özel üniversite kurup 'İsyanım Var'lı bir bölümün temelini atayım. Arabesk kitle için yepyeni bir alternatif olur.

- Hangi bölüm baba?
- Ya şimdi Türkiye'de ilk defa açılan...
- Bölüm diyorum?
- Açılan derken, dünyada da ilk...
- Bölüm yok mu?
- İsyanım Var.
- Sisteme mi, bana mı? Altı üstü bi/bir bölüm sorduk, aldığımız cevaba bak ya!
- Yok abi, bölümün adı bu.
- Peki bitirince ne oluyor?
- Orhan Baba'nın yanında staja başlıyorsun.
- Allah kolaylık versin ne diyelim!

II- At kuyruğundan saç sakal olarak yararlanmayı düşünen Akif'e selam olsun. Üniversiteli yıllarında, kıl yumaklarına inat sinek kaydı tıraşla kampüste dolaşacağına dair bizlere verdiği sözü unutmadık, uma- rım sözünü tutuyordur. Ve bu konuyla ilgili Yavuz Sultan Selim'e değil de Yakın Arkadaş Selim'e bağla- nalım:

- Gün Işığı, bize ordan/oradan bi/bir çay kapsana.

Hatırlamışken hatırlatayım; hukuk bürosunda millî şefimiz bir defasında 'kes bu sakalı' demişti de neden diye sorduğumda Ağlama Duvarı'ndaki Yahudilere benzediğimi söylemişti. Ama bu Alman tipi, diye çıkı- şınca da memnuniyetsizliğinden nurlu yüzü adeta Berlin Duvarı'na evrilmişti. Sonrasında eve varır var- maz yaklaşık olarak elli adet Yahudi sakal tipini inceledim ve çaresi olmayan o acı gerçekle karşılaştım. Hiçbiri benim sakalıma benzemiyordu; meğersem "Sakalı olan dinlenir."deki sakalı olan asla süper fakir olmayacak, oldurulmayacak ilkesince hareket etmiş millî şefimiz. Buradan sormak istiyorum kendisine; sakalı olan hangi topçu sakalından dolayı yedek kulübesinde çürümeye terk edilmiş, bir tane isim söyle- sin yüreği yetiyorsa. Sakın Carlos Tevez demesin bozuşuruz. Anam cevabı vermişim ben. Özür diliyo- rum sevgili okurlar.

III- Kalem tutan parmaklarındaki nasırları gösterirken "Bak evlâdım bu nasırlar hep yıllık ödevlerin birer hâtırası." diyen huysuz bir virjine/bakireye henüz rastlamadım. Demek ki yıllık ödevler ya çıktılara emâ- net ya da size ait olmayan parmaklara. Her şey ticarete dökülmüş/yazılmış arkadaş.
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93