Kamulaştırılan Tırnak Makası

Tespit:'Market' kelimesinin îtibârı, emperyalist güçlerin de desteğiyle iyice artmış sevgili okurlar. Düşünün; mahallemizin kasabı bile artık 'et market' oluvermiş.

İçimizde ukde olarak kalan şeyler: Genç, yetenekli ve de aracısı olmayan bir yazarsanız ukde pazarına dönmeniz an meselesidir. Ben böyle durumlarda olası klişelerin önüne geçebilmek ve de cân-ı birâderim biricik dimağımı canlı tutabilmek adına 'mail' adresime, ekte CV'min de bulunduğu başvurulardan çeşitleme- ler yaparım. Sonrasında bir editör gözlüğü kapar, ilgili gözlük camının buğulanmasını beklerim. Vakit geç olunca da başvuruyu kabul eder, yatarım. Evet, tam da düşündüğünüz gibi; manyağım ben...

Fikriyâtımca bir defâlığına kamulaştırılan tırnak makası kadar tehlikeli başka bir îcât olmayabilir. Çünkü çekirdek ünitenin geniş aileye evrilme sürecindeki devrim âleti, işte bu; bir defâlığına kamulaştırılan tırnak makasıdır. Ki makas başına kurulan devrim koruma komitelerinin hangi tırnaklardan sorumlu olduğunaysa devrim piyasaları karar vermektedir.

Hayâtımızı anlamlı kılan şeyler: Sabah kalkmak için kurulan alarmların en tatlısı annemizden başkası değildir; fark edersek güzel olur.

Mîrasyedik cımbızımtıraklar: Ben sana 'gülüm' derim; Cezmi Ersöz yeni şiir kitabıyla bizleri selamlar.
_________
23/02/10
Beğendin mi anacım?

6 yorum :

Malatya Haber Sitesi on 2.7.15 dedi ki...

Malatya Haber olarak sizi takip ediyorum. Başarılar diliyorum. İyi bloglamalar. :)

Başakşehir Çilingir on 8.7.15 dedi ki...

Süpermiş anacım.

film indir on 4.10.15 dedi ki...

Teşekkürler.

Sevgi,aşk mesajları on 10.1.16 dedi ki...

Güzel, bilgilendirici bir yazı olmuş; elinize sağlık.

deniz demirel on 21.3.16 dedi ki...

Güzel bir blog olmuş. :))

evden eve nakliyat on 11.8.16 dedi ki...

Takiptesin dostum.

Yorum Gönder

 

Bağış yapmak için IBAN numaramız: TR63 0011 1000 0000 0057 4938 93