Color Guardians

©opyright > Fair Play Labs

(Uyarı: PlayStation 4 platformunda incelenmiş olup spoiler içermez. Gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz.)

Kosta Rika'nın has çocukları Fair Play Labs ekibince Unreal Engine ile geliştirilmiş olan Color Guardians, fazla beklentiye girmediğiniz takdirde hoş saatler geçirebileceğiniz Mayıs 2015 çıkışlı side-scroller bir platform oyunu.

Renk paleti oldukça parlak olmasına rağmen menü ve harita tasarımları yerli yerinde; göz yormuyor. Oyun mekanikleri basit; oynanabilirlik alıştıkça gayet akıcı. Mortal Kombat ve Street Fighter gibi kombo gerektiren oyunlara alışmakta zorlanıyorsanız tuş egzersizi için âdeta bir Hint kumaşı. Ritim bazlı olmasından mütevellit ezber gerektirdiğinden insan beyninin adapte olma becerisini çok iyi ortaya koyuyor. Sekanslardaki 'checkpoint'ler/kontrol noktaları zorluk seviyesini düşürmüş; doğru karar. Kullanılan müzikler içerikle uyumlu ama bir Super Meat Boy kalitesinde olmadığını da belirtmeliyim.

©opyright > Fair Play Labs

Hikâye örgüsü, okumayı yeni yeni söken ilkokul 2 seviyesi; dolayısıyla monotonlaşmaması imkânsız. Perspektif sorunları mevcut. Animasyon tasarımlarında da özensizlikler fark edilmiyor değil. Diğer oyuncularla kendinizi karşılaştırdığınız puanlama çizelgesi/sistemi felaket; normal ve expert/uzman zorluk seviyeleri tek liste ile seçime giriyor ve yarışı doğal olarak hep normal zorluk seviyesi kazanıyor.

©opyright > Fair Play Labs

Yaşadığım en güzel deneyime gelecek olursak; oyun içinde sonradan açılan gizli bölümlerden birinde ilk 10'a girdiğimi fark edip sevinmişken gözüm ilk sıradaki vatandaşın 'id'sine takıldı. Ne göreyim o da benim! Daha önce oynadığım bir başka PSN hesabının 'id'si. Amansızca duygulandım!

©opyright > Rıza Bozkurt
Sonuç olarak Color Guardians'a puanım 500 tam puan üzerinden 363 puan..
___________________________________
Yazar: Veysel İbrahimoğlu  Yazım Tarihi: 13/02/18
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

İyiler bazen; erikler her zaman kazanır.