6 Nisan 2008

Hayatımızı Anlamlı Kılan Şeyler: Herhangi bi/bir toplu taşıma aracında yanımıza oturan ya da oturmak zorunda kalan veyahut tarafımızdan şereflendirilen hanım hanımcık kızlarımıza ETİ Puf ikram etme patavatsızlığımız var ya işte bu tam anlamıyla hayatımızı anlamlı kılabilir. Kılmayabilir de.


©opyright > Mehdi Genest

Üzülemeyesi Haberler: Demokrasinin var oluş döngüsünde yığınla gedik mevcutken "Dağdaki çobanla benim oyum eşit mesela. Niye?" diyerek yanlış soruya yanlış yerde cevap arayan Aysun Kayacı'ya bir dava da Malatya'dan açılıvermiş. Tumturaklı felaketler yetmiyormuş gibi damızlık koyun yetiştiricileri de Aysun Kayacı düşmanı kesilmişler. Oysaki düşmanlığımız içimizdeki kibir ve cehalete dair olmalıydı.

Öz Hakiki Kesit: Anadoluhisarı-Bahçelievler güzergâhımda sıklıkla görüldüğüm yerlerden biriydi Mecidiyeköy. Hatta bir defasında görülmekle kalmayıp mini bir paranormal aktivitede rol almışlığım da vardır figüran olarak:

Şarapçı Dayı: Dergâha gidiyoruz, camiye gidiyoruz, yine de göremiyoruz abicim/abiciğim, yine de göremiyoruz! Zifirî karanlık...
Kalifiye Tonton Abi: ...
Şarapçı Dayı: (Trafiği işaret ederek.) Her gün böyle mi oluyor bu saatler hocam?
Kalifiye Tonton Abi: ...
Şarapçı Dayı: Sabahları ayıldığımda ne görüyorum, biliyor musun?
Kalifiye Tonton Abi: !
Şarapçı Dayı: Kazârâ tasavvufun içine düşmüş bir ben görüyorum...
Kalifiye Tonton Abi: ?
Şarapçı Dayı: Dergâh penceresinden bakıyorum da aydınlık yok, kapı kapalı. Yine de bu kapının eşiğinden ayrılamam...
Kalifiye Tonton Abi: ...
Şarapçı Dayı: İyi kazandığımız dönemler vardı, ben modacıyım hocam, şu gördüğün defileleri ben yapıyordum o zamanlar...
Kalifiye Tonton Abi: !


©opyright > Uriel Soberanes

İçimizde Ukde Olarak Kalan Şeyler: Sevgiliye alınan özel hediyeler vardır ya benim de aklıma gelen ilk şey şöyle kalitesiz bi kemanın kalitesiz bi teliydi. Bir gün mutlaka böyle bir hediyem olacak. Umarım telli turnam da en az benim kadar mükemmel bir hediye alır da bam telime dokunur.

Rivayetlere göre bir zamanlar matematik dehası olarak kabul edilen 'Oxford'lu Sufiah Yusof telekız oluvermiş. Ruhları her daim genç kalan dahiler konseyine iştirak eden okurlarım çok iyi bilirler ki akıl oyunları yatak oyunlarına evrildiğinde böylesi fahiş yıkımların matematiksel açıklaması kesinkes kabul görmez.

Sözlükyan:

Kesinkes: Yüzde yüz; köksüz yüzsüz. 

Cümle içinde yaylandırırsak:

"Sessizliğin sesine ses ver kesinkes!"

Kadınlar ile Erkekler Arasındaki Fuck You: Kadınların el ele tutuşup yürümelerinde bir beis görülmezken erkekler el ele tutuşarak ancak bilek güreşi yapabilir. O yüzden zaman zaman erkeklerin kol kola/koala koala yürüdükleri görülür.

Mirasyedik Cımbızımtıraklar: They will never make me cry. (Cranberries-Animal Instinct)

Çevirgisi: Ağlarsam namerdim.
____________________________________
Yazar: Veysel İbrahimoğlu  Yazım Tarihi: 06/04/08
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

İyiler bazen; erikler her zaman kazanır.