Çalakamçık Boşbakan Virüsü

©opyright > Pawan Sharma

Öyle fakirim ki..! Fakirliğimin selası okunurken şöyle bir 'cuma'ya çıkayım dedim. Kalabalık bir karşılama… Meğersem geleceğimi haber almışlar! Bakanından valisine, ilçe belediye başkanından muhtarına her biri 'hazır ol'da bekliyor. Çeşit çeşit insan da 'bakan'iyor hâliyle… Aşure, kek ve meyve suyu dağıtımı devam ederken bir yandan da konuşmacılar için seyyar kürsü kuruluyor. Aşuremi kapıp usulca kalabalığın arasına karışıyorum. Aşure de pek leziz hani insan bitirmeye kıyamıyor! Etrafı kolaçan ederken gözlerim seyyanen sırıtan seyyar sunucu takılıyor. Aslında varlığı sırıtıyor ama farkında bile değil! Sırasıyla muhtar, ilçe belediye başkanı, vali ve bakan konuşmalarını bitiriyor. Ve sıra tam bana gelmişken dağılmalar başlıyor. Kalabalığın önlenemez dağılışını acılar içinde izliyorum. Acıma işedikleri yetmemiş olacak ki bir de alaylı bir zebra gibi çizgili kaderlerini kaderime perçinliyor Serengeti çayırlarında aç, susuz ve de sakat bırakılasıcalar..! 

Zebra demişken Umut Sarıkaya'nın duyarlı bireylerin hayvanseverliğiyle ilgili şöyle de güzel bir tespiti var:

"Kediye elbise, 'bulldog'a güneş gözlüğü tak insana benzet, danayı yarım sucuk olarak içinde 'Yiğidolar Kenetlendi' haberi olan gazete kâğıdına sarıp buzdolabında yatır. Hümanizm, duyarlılık Yiğido'yla danayı yan yana getiriyor." 

Umut Sarıkaya'ya don biçmek değil de biraz olsun kanayan yaramızı satırlamak adına hayvanlara göre insanlar şöyle sınıflandırılabilir diye düşünüyorum: 

- Hayvansavar ya da Hayvansa Var
- Hayvansever ya da Hayvansa Yer
- Hayvansayar ya da Hayvansa Yâr

Evet, nerede kalmıştık.!? Hah, kalabalık dağılıyordu. Kalabalık dağıldıkça elbette ben de dağılıyordum pek sevgili begonziler..! Birkaç dakikalık 'boşbakancılık' oynamanın kaçınılmaz bir bedeli olmalıydı, yerli yersiz kalabalıklara karışmakla gün yüzüne çıkan bir bedeli... Ki dağılmakla da kalmıyor, kalabalıklara karışan insan tortusu kısa süre içerisinde çalakamçık boşbakan virüsüne yakalanarak zebralaşıyor. Veryansın etmeye gerek yok... Artık ben de bir zebra oluvermiştim!..
____________________________
Yazar: Veysel İbrahimoğlu  Yazım Tarihi: 13/03/09
Beğendin mi anacım?

0 yorum :

Yorum Gönder

 

İyiler bazen; erikler her zaman kazanır.